Březen 2011

Dojmy ze zhlédnutí filmu Paranormal Activity 2

23. března 2011 v 8:16 | Jan "Kelt" Kříž |  Seriály,filmy,hry,prostě vše s tématikou paranormálních jevů co za něco stojí
Paranormal Activity 2


Film Paranormal Activity sklidil velký úspěch po celém světě. Lidi oslovil hlavně svou jedinečnou hororovou atmosférou a úplně novým podáním natáčení. Díky tomu, že se jednalo o amatérsky natočený film, který se odehrával jen v domě a ve filmu hráli pouze dva herci, stál cca. okolo 15 tisíc dolarů. Hlavní role v něm představovali Katie Featherston a Micah Sloat.

Dvojka byla po celém světě velmi očekávaná. I já jsem se velice těšil na pokračování tohoto, pro mě jedinečného, kousku. Myslel jsem si, že film bude úplně jiný, vyprávěný podobně jako jednička, ale byl jsem velmi překvapen, když jsem zjistil, že film Paranormal Activity 2 vypráví příběh rodiny, která byla v příbuzenském stavu s hlavními protagonisty jedničky a hlavně vysvětluje okolnosti, které vedli k událostem v jedničce. Na konci filmu dojde k vyvrcholení celého příběhu, který končí......., ale to vám neprozradím, na to si počkejte. Tento fakt mě velice mile překvapil a byl jsem jím nadšen. Dokonce v Paranormal Activity 2 uvidíte vystupovat hlavní protagonisty jedničky, a pokud vás nějakým způsobem před tím oslovili, pak se můžete těšit na jejich další herecké výkony.

Nechci vám převypravovat děj filmu, abych vám nezkazil filmařský zážitek, ale mám pro vás jedno malé doporučení. Film jsem měl možnost shlédnout v Anglickém (originálním) znění s titulky a všem doporučuji udělat to samé. Ne, že by byl Český dabing strašný, ale hodně zkresluje dění ve filmu, a tím pádem si ho nemůžete tak užít.

Na www.csfd.cz se rozběhla horlivá diskuze o tom, jestli je Paranormal Activity 2 lepší než jednička, nebo horší. Podle mě jsou oba filmy srovnatelné a já osobně jsem byl spokojen s oběma. Proto si nenechte odradit negativním hodnocením na www.csfd.cz, ale zkuste si vytvořit názor samy.

Pokud chcete vidět trailer na Paranormal Activity 2, pak prosím klikněte !sem!

Závěre je jasný. Film Paranormal Activity 2 stojí za vaší pozornost, protože se jedná o kvalitní kousek, jako je jednička. Film již byl natočen většími profesionály a i jeho rozpočet vyšel na 3 miliony dolarů, oproti 15 tisícům jedničky.

Podělte se s námi o váš názor. Budu rád za jakýkoliv konstruktivní komentář pod tímto článkem.