Leden 2011

Jsou záznamy z prvního přistání na Měsíci opravdu pravdivé?

19. ledna 2011 v 8:49 | Jan Kříž |  Texty

Nedávno jsem shlédl na Barandově dokument o první cestě na Měsíc. Byl skvěle natočen a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí, ale jedna věc mě zaujala a nenechala mě klidným, a to záznam z přímého přenosu sestupu Neila Armstronga na Měsíc. Všichni se radovali a popisovali, jak modul kroužil po oběžné dráze Měsíce a snažil se přistát. Při pokusu o přistání počítač na palubě modulu oznamoval chyby, protože počítačová technika byla v té době ještě v plenkách a paměť počítače byla zcela zahlcena. Díky tomu bylo přistání na Měsíci velice riskantní, ale přesto se rozhodlo, aby Neil Armstrong pokračoval. Fascinovalo mě, že záznam z přímého přenosu je tak kvalitní, přitom jak říkali, tehdejší kamerová technika a počítače byly ještě velmi chudé na výkon a záznam takové kvality podle mě nešel přenést z Měsíce až na Zem. Jako důkaz můžeme brát nynější záznamy z oběžných drah různých planet, kdy kvalita záznamu je jen o málo lepší, než při prvním pořízeném záznamu přistání na Měsíci. Přitom počítačová technika je na daleko vyšší úrovni, než tehdy.

Je také podivné, že fotky z Měsíce byly přístupné veřejností daleko později, než bylo slíbeno. Měly být zveřejněny den po přistání na Měsíci, čili 22. července 1969, ale zveřejněny byly až o měsíc později. Ihned po zveřejnění nejlepší fotografové a grafici tyto fotky označili za upravené. Na některých fotkách je zřetelně vidět, že nějaké "věci" byly smazány. Dnes se můžeme jen dohadovat, co NASA nechtěla, abychom viděli.

Nezpochybňuji, že cesta na Měsíc proběhla. Nepatřím mezi lidi, kteří se domnívají, že Neil Armstrong vůbec na Měsíci nebyl a vše bylo nahráno v profesionálním studiu. To je podle mě nepravděpodobné, ale rozhodně si myslím, že fotky a videa z Měsíce byly nějakým způsobem upraveny, abychom neviděli to, co se na Měsíci ukrývá.

Někteří lidé se domnívají, že při cestě na Měsíc byly poprvé objeveny důkazy o mimozemském životě. Na některých fotografiích je zachyceno cizí plavidlo, které se nacházelo v jednom z kráterů Měsíce. Také zde prý byly vidět podivné namodralé objekty, které se později staly předmětem sporů. To vše víme díky úniku tajných informací z NASA.


Podle mě by každý člověk měl mít právo na to, aby věděl o mimozemském životě vše. Žijeme v demokratických státech, alespoň se tomu tak zdá, a proto bychom měli vědět vše, i to co vláda považuje za nevhodné. Pravda je ovšem ta, že vlády velmocí toho hodně tají, a proto nikdy nevíme, co se opravdu skrývá za tunami utajených materiálů. Vláda má ty nejlepší mozky na světě, a proto pro ně není problémem upravit video, fotky a další materiály.

Nechám vás, abyste si názor na všechna tato fakta udělali samy. Já vám jako vždy nic nevnucuji. Pouze jsem sepsal svůj skromný názor, podle kterého se nemusíte řídit, ani s ním souhlasit. Doufám, že se zapojíte do diskuze pod tímto článkem a vyjádříte tím své názory.