Záhady ze života

6. února 2009 v 9:31 | Kelt |  Příběhy které se opravdu staly
Ano my všichni jsme podrobeni plno záhadám. Kolem nás se dějí fascinující věci , které ani ti nejlepší vědci nedokáží objasnit. Proč teda většina lidí tyto záhady napadá racionálními vysvětleními ? Protože člověk když neví co je tam venku ve tmě , tak se bojí a svůj strach zmírňuje tím že popírá pravdu. Ale my víme že toto není ta správná cesta. Jak se přestat bát je spíš v tom že pochopíme co se tam venku děje. To je naše heslo. Nyní jsem okopíroval z této stránky plno příběhů obyčejných lidí. Tak snad se možná mezi Vámi najde někdo s podobnými zkušenostmi. Jest-li ano ,tak prosím nám zdělte Vaše příběhy na mojim fóru v sekci Příběhy.

OD CZechtek:

Dodnes je to pro me zahada.Treba je to jenom nahoda nebo se fakt stalo neco nevysvetlitelnyho.Ja se zivim jako instalater, a jednou jsem zapojoval "zebrik" takovejten radiator vypada jak zebrik vetsinou se dava do koupelen hodi se na rucniky atd. pripojoval jsem ho na trubky ktery byly v podlaze.Trubky pro podlahovy vytapeni.V praci jsem byl i s otcem a ten me rika: "u tech trubek vyvrtej diru do zeme abysme je mohli chytnout k zemy." Protoze ty trubky se ohybaly a po zabetonovani podlahy by vylyzali ven. Otec me jeste rika: "pls davej bacha at neprovrtas tu trubku!" Tak jsem vzal kango a zacal vrtat.Kdyz jsem dovrtal a vytahnul jsem kango z diry tak jsem neveril vlastnim ocim.Samozdrejme jsem tu zkur***** trubku provrtal.Ja byl nas**nej, vsechno co bylo kolem me jsem dokopal.... no nemusim to vysvetlovat.Kdyz jsem se uklidnil tak jsem si rekl ze tu trubku odstrihnu, vysroubuju tu armaturu ze zebriku a zpravim to.Tak jsem trubku odstrihnul, odsroubuju armaturu a v ten moment jsem padl na prdel.... podivam se dovnitr toho uzaveru, a v nem byl kus omitky!!!V ten moment jsem si rekl: "kua kdybych to neprovrtal, tak bych na to neprisel, a ten zebrik by me spravne netopil.... Dodnes nevim jestli to byla jenom nahoda, nebo co to bylo Smile

OD Robby Pinky

Nechci to psát jako nějakou velkou záhadu, ale spíš jen jako reakci na tvůj přispěvek Smile

Podobné "náhody" se prostě dějí. Jako když jsem byl jednou za mlada v Chorvatsku, šli jsme podél takovété suché kamenné zídky. Mohla mít tak 400 metrů a vysoká byla tak 150 cm. Náhodou jsem viděl mezi kameny zaběhnout ještěrku a tak jsem sešel podívat blíž a přesně na tom místě jsem mezi kameny našel minci, nějaký 50 let starý 100 denár, žádný velký poklad, kterým jsem den na to omylem hodil do moře.... Jen mě doteď fascinuje, že to bylo zrovna tam a ta ještěrka nebyla třeba o půl metru dál nebo tak. Prostě jen velká náhoda, anebo byly ty peníze nastrkány pod každým šutrem, nevim Very Happy

A to je každou chvíli něco, člověk si to ani neuvědomí, ale je to tak. Většinou to jsou spíš takové technické věci, přesně jako výše popsané, teď mě už žádný příklad nenapadne ale každý to určitě zná Smile Bohužel umí být náhoda i pěkná mrcha, ale taky se říká že všechno špatné je pro něco dobré Smile

OD libi78

Je zajímavý, že v nemocnici, kde dělá žena vždycky začne v noci zvonit zvonek na pokoji kde nikdo není. A do rána vždycky někdo umře. Stane se to skoro pokaždý. Docela hustá záhada ne?

OD jarome

Pamatuji se jak jsem valil z tréninku domu. Mohl jsem jet tak 110 km/h, když mi do cesty vjel autobus a já musel pekelně brzdit. Jen tak tak jsem to dobrzdil. Oddych jsem si a jel domu, od onoho místa už to bylo asi 5 min cesty. Přijedu před barák, zpomalim, podřadim, vyřadim a pomalu dojíždím před garáž. Chystám se uplně zastavit a zjistim, že ať šlapu na brzdu jak chci, auto si jede dál. Prostě jsem prošlapoval a vůbec to nebrzdilo, tak jsem honem zatáhl za ručku a zastavil. Vylezl jsem z auta a koukal co se děje. Za sebou jsem viděl na silnici fleky, tak koukám pod auto a po kole mi stékal zbytek jakési kapaliny. Tak jsem koukl pod kapotu a nádobka na brzdovou kapalinu úplně prázdná. Druhý den jsem to dával do servisu a měl jsem prasklou nějakou manžetu na kole, kde mi vytekla všecna ta brzdovka. Ihned jsem si vpomněl, jaké jsem měl štestí s tím autobusem, jelikož stačilo málo, a mohl jsem se o něj krásně rozsekat, když pět minut po tom, už mi auto nebrzdilo.. To pro mě bylo znamení, že u mě musel stát můj andělíček

OD Echelon III

Chci se s Váma podělit o tři příběhy, jeden se mi přímo stal a je to taková záhada a druhý se stal moji tetě, ten už záhada není ale je to takový "divný" příběh.

1. Na konci základky v deváté třídě sme se 4 kamarádi domluvili, že pojedem na kamarádovu ( Petr ) chatu, takový výlet. Chtěli sme si vzít i nějaký alkohol, ale v obchodě nám nic neprodali a z domu něco brát by byla sebevražda...Dojeli sme na kamarádouvu chatu, jeho děda nám ji předal. Chata byla od dědiny vzdálená asi 2 km. Kolem deseti večer šel Petr do stanu co měl vedle chaty a my tři zůstali u ohniště, po chvilce přišel celý naštvaný, že proč ho strašíme. Slyšel nějaké kroky kolem stanu. My sme mu řekli že nikdo z nás nikam nešel a navíc sme u toho stanu nikoho neviděli. Nad ránem sme šli do chaty a najednou sme slyšel kroky jak když někdo chodí kolem oken, pak sme je najednou uslyšeli na půdě. Šli sme se tam podívat a nikdo nikde nebyl. Po té sme uhasili oheň vodou tak, že tam nebyl jediný žhavý uhlík. Po půl hodině sme šli k ohništi a zjistili, že v ohništi je žhavý popel a sem tam ještě oheň hořel.

Nevím kdo nebo co dělal ty kroky, mysleli sme, že ježek, ale ten přece nevyleze po schodech na půdu. Dále nevím kdo mohl tak pěkně rozfoukat mokrý popel na ohništi.


2. Asi před deseti rokama mi zemřela prababička a byl pohřeb. Teta, její dcera, nestihla přijet na pohřeb a "rozloučit se" se svojí maminkou. Nedlouho po tom, spala ve svém bytě sama, a najednou se probudila a z ložnice viděla na chodbě svou mrtvou maminku a normálně s ní mluvila. Přišla se s ní rozloučit.

3. Jednou sem spal u otcového bratrance. Byl sem sám v celém bytě. Kolem půl páté ráno sem měl pocit, že někdo stojí u postele a sleduje mě. Snažil sem se usnout a v polospánku sem viděl postavu jak stojí u mé postele. Žádný alkohol sem neměl a žádné sračky jako je tráva nebo ostatní neužívám.

OD bronson007

Brzo to budou 2 roky,co mi umřel pes,na můj svátek (nalezeneček,který nám přinesl krásné štěnata,někdo ji vyhodil z domu kvůli tomu)
Předloni kolem dušiček jsme byli se sestrou doma,naši odjeli na chalupu(kde jsme ji i pochovali), a bylo tak kolem 10 večer,když jsme se v kuchyni snažily otevřít láhev vína,bylo by to celkem komické nás pozorovat,otevírák jsme neměly Laughing,tak jsme tam navrtaly i šroubek a tahaly to za to XD ,a sestřina kočka,kterou si pořídila to léto,co umřel náš pes,ležela u ní pod stolem v pokoji.Když z ničeho nic prostě zaštěkal pes v tom pokoji,kočka vyletěla z pokoje,naježená jak ježek.
Se ségrou jsme zůstaly jak opařený,pak jsme zjistily,že jsme jí (Bona) zapoměly zapálit svíčku,,ikdyž jsme to měly nachystaný celý den.Od té doby tam už nikdy kočka nevlezla a ani vlézt nechce.
Ten večer mě to dost dostalo a celá jsem se klepala a dokonce i rozbrečela,ale prostě to začlo samo.Slyšely jsme to obě.Sestra ihned letěla do pokoje to "prozkoumat"a já to zjistila o svíčce a hned jsem ji zapálila.Když jsme to volali našim,tak si mysleli,že si děláme srandu,ale pak mamka řekla,že se jí stalo něco podobnýho s mobilem tak měsíc předtím.
Dodnes věřím,že to byla naše Bona.Ikdyž kdo ví proč,podle mě proto,že jsme/jsem na ni možná začli zapomínat,ikdyž to pravda nebyla,ale časem každý začne zapomínat,ale nikdy nezapomene.

OD *Dave*

Jinak tady mam taky zahadu neni moje, ale je rodičů a babičky

Moji rodiče, když sem ješte nebyl na světě jeli autem nějak do Čech do vesničky jménem Včelnička, jeli a byla velka mlha že nebylo nic videt, jedou nekde mezi lesama a najednou nad nima s obevily rychle otáčející se světla na chvíli zastavily (rodiče) a ta svetla se spomalila, naši vylezli z auta a ta svetla hrozně rychle zmizela někam za les, dodnes mi to přijde divný ale je to asi pravda xD....

a ted s tou babičkou
Jednou večer se dívala na TV (bydlí v řadovim domku) a na jednou asi 200m je tenisovej kurt, a nad ním byly modře světelkujcí neznámí obekty, bylo to divný zase se rychle vznesli do nebe a nebyli vydět, to by mě zajimalo kolikatkou ti ufoni jezděj xD...

a mě se asi zatim nestalo nic, ale jednou nevim jesi to byl haluz nebo něco sem u babičky spal zrovna sem se koupal a vypadla elektrika, na zdi byla pověšená utěrka a jak byla tma a ta utěrka byla bílá, tak sem ji vyděl ale jako panu Marii, dodneska nad tim zapremejslim co to je je to asi 5 let zpatky....OD Heryna

Když mi bylo okolo 10, tak rodiče šli večer někam do restaurace a já byla doma sama. No, koukala sem na TV, ale mamka si zapomněla doma mobil a někdo jí volal. Nevěnovala sem tomu pozornost, ale volající to neráčil vzdát. Šla jsem ho tedy vypípnout, a vidím, že volá Neznámé číslo. Vypípla sem a šla jsem si znovu sednout. Znovu volal ten dotyčný, tak sem znovu šla k telefonu, ale ten volající to sám od sebe položil a mobil se najednou vypnul (měl plnou baterku) a přesně v tu chvíli vypadl proud.. No já byla podělaná xD Zajímavý bylo, že když mamka mobil zapla, nebyla tam ani stopa po telefonátech (ale jasný, technika je technika xD)

OD citaskill

Doufam ze nebude vadit kdyz jich sem napisu vice.

Ze zivota uz mam nekolik nevysvetlitelnych zahad

1.zahada : Bydlim v baraku s nekolika rodinama a bydlime uplne nahore muze to bejt vejska tak 4 poschodoveho panelaku,jedne vecerni noci asi tak kolem pul 10 jsme koukali s rodinou na televizi a nekdo nebo neco nam bouchalo na okno trvalo to po celou dobu asi 30 sec nez jsme k oknu prisli a podivali jse co to je ale nikde nic a bouchani prestalo hned jak jsm se k oknu priblizili.
2.zahada:Ve stejnym baraku jsem byl ja s kamosem v pokoji kde spi stryc,v jeho pokoji je nehoraznej bordel ale to nas nijak netrapi, koukali jsme s kamosem na video, byla uz tma asi kolem 10 hodiny se z niceho nic sama vypla televize video hralo dal a vse jelo jak melo jectkrom televize tak jsme si mysleli ze se asi rozbila ale najednou se sama rozsvitila lampicka a zhaslo se velky svetlo a strjc ma takovej ten dlouhej vysaci lustr, no a ten lustr se nad nasima hlavama zacal houpat ze strany na stranu vydeseni jsme na to koukali asi 15 sekund kdyz najednou vs ustalo a vsude se zhaslo.Tak jsem sel rozsvitit a kdyz jsem dosel ke dvrim kde se svetlo rozsvecelo tak se najednou vse rozsvitilo a bylo to jako predtim.
3.zahada Nekdy se v baraku presne ve 12 hodin rozehraje klavir kterej j na zamceny pude kam nikdo nechodi hraje jedna a ta stejna pisnicka pokazdy presne 15 minut a pak klavir prestane hrat a uz se nic nedeje treba 3 mesice a pak znovo takhl to trva uz asi 5 let

mame docela starej barak a zaslej takze se moc nedivim ze jse tam dejou divny veci ikdyz na to moc neverim dokavad to nezaziju na vlastni kuzi.

OD Tlustej

Tak timhle jsi mě docela dostal... Když mi bylo nějakejch 14 nebo 15 let, byli jsme se dvěma kámošema ve vesnici kousek od Plzně - vesnice se jmenuje Ždírec u Plzně. Teta, nebo babka, nebo kdo to byl od toho staršího kámoše, se kterym už se teď nevídam, tam měla chatu. Původně jsme mysleli, že budem pŘes noc normálně v chatě, ale nakonec to dopadlo tak, že nás dovnitř nepustila, půjčila nám jenom stan, chatu zamkla a vodjela. Rozhodli sme se že teda zůstanem normálně na zehradě u chaty a noc holt strávíme ve stanu. Poblíž je v lese takovej železitej pramen, odtamtud jsme měli (celkem hnusnou) vodu, to jen tak mimochodem...

No a klasika - než jsme šli spát, tak jsme u ohínku probírali různý hrůzostrašný historky - samozřejmě každej byl drobet vyděšenej. Já tam ještě dojídal lančmíd s chlebem, takže jsem oheň hasil sám - celym kýblem vody. Teklo to jak potok... No, vlezli sme do stanu, a po chvíli venku světlo, oheň se rozhořel - jak říkam, podle mě to bylo nemožný... No, tak ten starší kámoš samozřejmě řek, že umim hovno, vylez ven a oheň znova zalil vodou. Zalez dovnitř zavřel zase zip a po pár minutách zase zvenku světlo - od ohýnku. To už sme byli pořádně vysraný a nikdo nechtěl ven. Potichu sme kecali co se to děje a nakonec sme se dohodli že to necháme dohořet - prostě strach jak prase...

Ještě musim doplnit, že asi 5 kilometrů odtamtud jezdí vlak, tim jsme přijeli - jezdí tamtudy do Českejch Budějovic nebo možná ještě někam dál. No a najednou, jak jsme tam leželi a čekali až ten blbej voheň dohoří, sme uslyšeli vlak. A přísaham, znělo to tak, jako by jel přímo na nás. Prostě jsem úplně v duchu viděl, jak ten stan leží na kolejích a jede na nás vlak. Kámoš začal rozepínat spacák a mě tak nejednou napadlo : "něco chce, aby sem vylezli ven" - tak sem to řek nahlas. Kámoš se na mě kouknul a zalez spátky do spacáku. Randál z vlaku se začal zase vzdalovat a oheň za několik minut myslim taky zhasnul a my sme pak usnuli...

Ráno klasika každej byl velkej machr, ale z toho stanu v noci by nikdo nevylez ani za zlatý prase. Pak ještě kámoš říkal, že u ohniště byly nějaký cizí stopy, ale to si myslm že už si vymejšlel... No, celkem jsem na to zapoměl, až do dneška, kdy jsem si přečet tenhle podobnej zážitek.

Pár podivnejch věcí jsem za život zažil a leccos jsem vyslechnul od lidí, kterejm věřim. Považuju se za normálního člověka a zdá se mi, že čim je člověk starší, tim míň si podobnejch věcí všímá.


-----


A úplně bokem, na úplnej závěr. Jeden kámoš, kterej dělá u bezpečnostní agentury mi povídal asi před třema lety jednu historku. Hlídal v tu dobu areál ČEZu v Plzni (Guldenerova ulice). Hlídají tam nonstop dva strážný. A jednou v noci, dělal obchůzku po baráku když uslyšel z kanceláře vobrovskou ránu. Samozřejmě v těch kancelářích nikdo neni v noci. Tak si vodemknul generálnim klíčem a koukal co se děle, myslel si že tam spadnul monitor nebo něco. Ale jediný co uviděl, byla naprasklá celá první tabulka skla. Ty tabulky sou silný jako kráva. Nikde žádná krev. Tak si řek, že to byl asi nějakej pták nebo něco, zapsal si číslo tý kanceláře a chtěl pokračovat v obchůzce. Ale vysílačkou mu kolega volal, že vidí dole na recepci venku nějakýho divnýho mrňavýho chlapa. Tak máknul dolů, ale když sjel výtahem tak mu ten kolega řek, že už odešel - byl prej malej a měl něco na zádech, jako batoh. No, tak kámoš se šel podívat ven a přímo pod tim rozbitym voknem byla na zemi taková divná louže nějakýho slizu, neříkal jaký to bylo přesně, ale prej to bylo bezbarvý - a bylo tam peří.

Brali sme to celkem vklidu, ale asi před rokem nebo tak mi posílal jinej kámoš tohle video z youtube. Prej na něm kdesi (nevim jakym jazykem mluví Smile) v cizině zahlídli nějakýho člověka jak spadnul do lesa nebo co, tak se tam jednou podívat. Video bylo pojmenovaný fallen angel, no mrkněte na to. Jak říkam nevim, ale připomělo mi to opět to, co mi vyptrávěl ten kámoš...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yves Yves | Web | 6. února 2009 v 10:56 | Reagovat

Opravdu velmi zajímavý blog :-) Z některých příběhů se mi teda dělala husá kůže xD

2 Kelt Kelt | E-mail | Web | 7. února 2009 v 8:10 | Reagovat

XD to asi všem hele :D. Jinak díky moc ;-)

3 dejva dejva | E-mail | 2. ledna 2010 v 10:32 | Reagovat

parada

4 KOLCOO KOLCOO | E-mail | 31. května 2010 v 21:34 | Reagovat

No ja vam napíšu co se stalo mi :
všichni ste asi viděli Harryho Pottra , ne ? A víte jak ve dvojce (tajemná komnata,je ten bazilišek ?? tak věřte nebo nevěřte ja tu potvoru viděl jěště před vydáním toho filmu . Byl jsem tehdy jěště malý šel jsem v noci do kuchyně otevřu dveře a najednou na mně něco vyletí. Dodnes mi z toho běhá mráz po zádech  jak vspomínám na to jak sedím v kině a namně najednou hup ta samá potvora......

5 nika nika | 6. července 2010 v 12:49 | Reagovat

ahoj libí se mi tvůj blog. Já taky věřím na paranormalni jevy. Taky se mi jednou stal hrozný příběh. Nikomu sem to neřekla a taky neřeknu. Hrozně bych se bála :-x  8-O  :-D

6 Majda Majda | 26. června 2013 v 19:40 | Reagovat

Nevím jesti je to dar či prokletí,ale už odmala jsem dokázala vycítit smrt blízkého v rodině,nebo zlé sny o nějakém velkém neštěstí.Provází mě to,co si tak matně vzpomínám od svých 4 let, kdy jsem poprvé uviděla,jak mi něco hladí po vlasech a pamatuji si jak cítím hrozný chlad.Maminka se na mě otáčí jestli spím,já nehybně ležím a pozoruji,jak se maminka otáčí zpátky,aby se podívala,kolik je hodin.V tom jí ale budík se zvedne sám ze stolku a letí přímo na skříň...Ten budík darovala babička mamince.Nelžu,tohle jsem si opravdu nevymyslela.
Měla jsem před maturitou a v lednu se mi zdál sen o mé mamince,že mi leží nehybně na podlaze,přikrytá bílým prostěradlem.Za půl roku maminka zemřela u nás doma :(
A tak mě provází někdy zlé sny a někdy dostanu divný pocit,který nedokážu popsat, cítím,že se něco děje,ale vím,že už je pozdě :(
Když jsem přišla do jiného stavu, tak asi 2měs.před porodem se mi zdál sen o mé mamině, věděla jsem,že se něco chystá zlého :-( Moje dítě má vážnou vrozenou vadu srdce, už je po druhé operaci a mezi 3.a 5. rokem ho čeká,doufejme, poslední.
Vím,že je něco mezi nebem a zemí a ti,co si myslí,že to není možné a rádi si stím zahrávají,tak aby se pak sami nedivili,co neživí lidé dovedou O_O

7 yahoo mail sign up yahoo mail sign up | E-mail | Web | 25. května 2017 v 5:28 | Reagovat

•    You have posted a extremely detail document. I go through all of your article and I actually really like it, I understand your point of view. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama